Open Procurement Albania

Blerje Lende djegese e lenget per perdorim teknik dhe industrial

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

 • Anullimi i Tenderit dy ose me shume here
 • Anullimi i Tenderit dy ose me shume here

Institucioni Prokurues Sh.A Albpetrol
Autoritet Prokurues Sh.A Albpetrol
Objekti i Tenderit Blerje Lende djegese e lenget per perdorim teknik dhe industrial
Nr. Reference REF-79334-09-08-2023
Vlera / Fondi Limit 34 960 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit te Tenderit 11-09-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 26-09-2023
Data e mbajtjes se tenderit 26-09-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “EUROPETROL DURRES ALBANIA” sha
2. “RESULI - ER” sha
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROPETROL DURRES ALBANIA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 34 776 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 17-10-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 41731200
  Data e lidhjes se kontrates 27-10-2023
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. RESULI ER sha, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur asnje dokumentacion
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Njoftuar lidhja e kontrates ne Buletinin Nr. 90 datë 6 Nëntor 2023
  Operatori ekonomik “RESULI - ER” sha, nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EUROPETROL DURRES ALBANIA viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EUROPETROL DURRES ALBANIA viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EUROPETROL DURRES ALBANIA viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EUROPETROL DURRES ALBANIA viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "

  Blerje lëndë djegëse e lëngët për përdorim termik civil dhe industrial

  Institucioni Prokurues Sh.A Albpetrol
  Autoritet Prokurues Sh.A Albpetrol
  Objekti i Tenderit Blerje lëndë djegëse e lëngët për përdorim termik civil dhe industrial
  Nr. Reference REF-76451-07-31-2023
  Vlera / Fondi Limit 34 960 000,00
  Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
  Statusi i Tenderit Rishpallje e Anuluar
  Data e Njoftimit te Tenderit 01-08-2023
  Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 16-08-2023
  Data e mbajtjes se tenderit 16-08-2023
  Nr. i Operatoreve Konkurues
  Operatore Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Leke pa TVSH
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Bazuar në Ligjin Nr. 162, datë 23.12.2020 “Për Prokurimin Publik”, neni 98, pika 1: germa “b” konstaton se “ në procedurat me një fazë nuk është dorëzuar asnjë ofertë e përshtatshme
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "

  Blerje Lende djegese e lenget per perdorim teknik dhe industrial

  Institucioni Prokurues Sh.A Albpetrol
  Autoritet Prokurues Sh.A Albpetrol
  Objekti i Tenderit Blerje Lende djegese e lenget per perdorim teknik dhe industrial
  Nr. Reference REF-73122-06-20-2023
  Vlera / Fondi Limit 30 016 656,00
  Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit te Tenderit 21-06-2023
  Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 06-07-2023
  Data e mbajtjes se tenderit 06-07-2023
  Nr. i Operatoreve Konkurues
  Operatore Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Leke pa TVSH
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Bazuar në Ligjin Nr. 162, datë 23.12.2020 “Për Prokurimin Publik”, neni 98, pika 1: gërma “b” “në procedurat me një fazë nuk është dorëzuar asnjë ofertë e pershtatshme ”.
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data