Open Procurement Albania

Loti 3 “Blerje lule sezonale”

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit
Objekti i Tenderit Loti 3 “Blerje lule sezonale”
Nr. Reference REF-25423-04-15-2022
Vlera / Fondi Limit 1 665 750,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 19-04-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 29-04-2022
Data e mbajtjes se tenderit 29-04-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. Gjelbërimi 2000
2. “A l b G a r d e n”
3. KALESHI - @
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALBGARDEN SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 502 600,00
  Data e shpalljes se fituesit 12-05-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1803120
  Data e lidhjes se kontrates 31-05-2022
  Kohezgjatja e kontrates 30 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. Gjelbërimi 2000, për këto arsye:
  - nuk permban asnje nga llojet e luleve objekt i kontrates qe prokurohet, sikurse eshte kerkuar ne DST.
  2. KALESHI - @, për këto arsye:
  - Nuk plotëson kapacitetin ekonomik dhe financiar
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 72 datë 6 Qershor 2022

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data