Open Procurement Albania

Rikonstruksion i Kanaleve Vaditese ne Bashkine Librazhd

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Librazhd
Institucioni Prokurues Bashkia Librazhd
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i Kanaleve Vaditese ne Bashkine Librazhd
Nr. Reference REF-40177-08-30-2022
Vlera / Fondi Limit 9 999 998,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 31-08-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 12-09-2022
Data e mbajtjes se tenderit 12-09-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1.“ASI – 2A CO” SH.p.k
2. “MARTINI KONSTRUKSION & REAL ESTATE”shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ASI-2A CO
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 9 523 375,00
  Data e shpalljes se fituesit 26-09-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 11428050
  Data e lidhjes se kontrates 05-10-2022
  Kohezgjatja e kontrates 40 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  -“MARTINI KONSTRUKSION & REAL ESTATE”shpk, per arsye:
  -Nuk ka arritur te paraqese ne SPE dokumentacion qe verteton mbushjen e plote te kriterit te vecante te kualifikimit pika 3.1 te DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ASI-2A CO viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ASI-2A CO viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ASI-2A CO viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ASI-2A CO viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 139 datë 10 Tetor 2022

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data