Open Procurement Albania

Sistemimi i përrenjëve në Lagjen Spile

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Himarë
Institucioni Prokurues Bashkia Himare
Objekti i Tenderit Sistemimi i përrenjëve në Lagjen Spile
Nr. Reference REF-43896-09-29-2022
Vlera / Fondi Limit 10 000 000,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 03-10-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 17-10-2022
Data e mbajtjes se tenderit 17-10-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. BOE “IMPLEX” shpk dhe “KOLA INVEST " shpk,
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “IMPLEX” shpk - “KOLA INVEST " shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 9 636 077,00
  Data e shpalljes se fituesit 24-11-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 11563292
  Data e lidhjes se kontrates 01-12-2022
  Kohezgjatja e kontrates 60 (gjashtedhjete) dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “KOLA INVEST " shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “KOLA INVEST " shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “KOLA INVEST " shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “KOLA INVEST " shpk viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 167 datë 5 Dhjetor 2022
  Procesverbal "Për argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve për kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data