Open Procurement Albania

Rikonstruksion i rrugeve rurale dhe veprave te artit te Bashkise Librazhd

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Librazhd
Institucioni Prokurues Bashkia Librazhd
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i rrugeve rurale dhe veprave te artit te Bashkise Librazhd
Nr. Reference REF-44347-10-04-2022
Vlera / Fondi Limit 8 333 253,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 05-10-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 17-10-2022
Data e mbajtjes se tenderit 17-10-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. BOE “NGRACAN 1934” shpk, & “SHKELQIMI 07” shpk,
2. BOE RESTAURIM GURRA – KACA shpk & VIANTE Konstruksion shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • RESTAURIM GURRA–KACA SHPK - VIANTE Konstruksion
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 8 279 930,00
  Data e shpalljes se fituesit 19-01-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 9935916
  Data e lidhjes se kontrates 14-02-2023
  Kohezgjatja e kontrates 30 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar Bashkiami i Operatoreve Ekonomike i meposhtem:
  1. BOE NGRACAN 1934 shpk, dhe SHKELQIMI 07 shpk, per arsye:
  -Nuk ka arritur te paraqese dokumentacion te plote dhe te sakte per te deshmuar plotesimin e pikes 2.3.1 te kritereve te vecanta per kualifikim
  -Nuk ka arritur te paraqese dokumentacion te sakte per te deshmuar plotesimin e kriterit te ndarjes se punimeve ne rastin e bashklimit te operatoreve sipas parashikimeve te kritereve te pergjithshme.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per RESTAURIM GURRA–KACA SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per RESTAURIM GURRA–KACA SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per RESTAURIM GURRA–KACA SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per RESTAURIM GURRA–KACA SHPK viti 2019-2020

 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 17 datë 20 Shkurt 2023

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data