Open Procurement Albania

Loti nr.2 Mbikqyrja e punimeve për objektin, “Sistemim-asfaltim i rrugës “Albanopolis” (Lagja Sallake), Krujë

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Krujë
Institucioni Prokurues Bashkia Kruje
Objekti i Tenderit Loti nr.2 Mbikqyrja e punimeve për objektin, “Sistemim-asfaltim i rrugës “Albanopolis” (Lagja Sallake), Krujë
Nr. Reference REF-58043-02-06-2023
Vlera / Fondi Limit 181 794,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 07-02-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 17-02-2023
Data e mbajtjes se tenderit 17-02-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 7
Operatore Konkurues 1. ‘’G & L CONSTRUCTION’’ sh.p.k
2. ’’NOVATECH STUDIO’’ sh.p.k,
3. ‘’BN PROJECT’’ sh.p.k,
4. ‘’Engineering Consulting Group’’ sh.p.k
5. “FIRMITAS STUDIO” sh.p.k,
6. ‘’M.A.K Studio’’ sh.p.k,
7.‘’ ARGEN’’ sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Engineering Consulting Group
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 156 614,00
  Data e shpalljes se fituesit 06-03-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 40 (dyzet ) ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomike i meposhtem:
  1. ARGEN sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur marreveshjen e bashkepunimit me shoqerine Palma Konstruksion
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data