Open Procurement Albania

Ndertim Central Park (Parku Qendor ) Faza II

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Librazhd
Institucioni Prokurues Bashkia Librazhd
Objekti i Tenderit Ndertim Central Park (Parku Qendor ) Faza II
Nr. Reference REF-60182-02-23-2023
Vlera / Fondi Limit 33 842 622,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 24-02-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 13-03-2023
Data e mbajtjes se tenderit 13-03-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. " ASI-2A CO ”
2. " LIS KONSTRUKSION "
3. BOE “T & XH” shpk &“ERGI” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LIS KONSTRUKSION
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 27 037 612,00
  Data e shpalljes se fituesit 31-03-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 32445134
  Data e lidhjes se kontrates 14-04-2023
  Kohezgjatja e kontrates 4 MUAJ .
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomike i meposhtem:
  1. BOE T XH shpk dhe ERGI shpk, per arsye:
  -Ka pasaktesi ne preventiv dhe gabime aritmetike te cilat e kalojne vleren 2 perqind te vleres se ofertes ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LIS KONSTRUKSION viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LIS KONSTRUKSION viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LIS KONSTRUKSION viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LIS KONSTRUKSION viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 41 datë 8 Maj 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Grafiku i Punimeve
  Projekti

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data