Open Procurement Albania

Blerje Materiale Hidraulike

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lushnje
Institucioni Prokurues Shoqëria Rajonale Ujësjellës Kanalizime Lushnje SH.A
Objekti i Tenderit Blerje Materiale Hidraulike
Nr. Reference REF-71534-06-05-2023
Vlera / Fondi Limit 4 253 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 06-06-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 23-06-2023
Data e mbajtjes se tenderit 23-06-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1.ARTEO 2018 shpk
2. POWER INDUSTRIES
3. Xheri Ajdini
Operator Ekonomik Kontraktues
 • POWER INDUSTRIES
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 977 220,00
  Data e shpalljes se fituesit 10-07-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 4772664
  Data e lidhjes se kontrates 24-07-2023
  Kohezgjatja e kontrates 30 ditë nga momenti i nënshkrimit të kontratës.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. ARTEO 2018 shpk, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur matesin Dn 50 volumetrik por mates multi jet
  -Nuk ka paraqitur Saracinesken me ajrues te indeksuar por eshte sjelle saracinesk e thjeshte me leve
  -Nuk ka paraqitur Manikota elektrofuzive DN 160 PN 25, por me presion me te vogel pn 16.

  2. Xheri Ajdini, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur sigurimin e ofertes sipas shtojces numer 3 te DST.
  -Nuk ka paraqitur deklaraten e garancise sipas kritereve te vecanta te kualifikimit pika 2.6 te DST.
  -Nuk ka paraqitur mostra prane zyrave te Autoritetit kontraktor ne momentin e hapjes se ofertave sipas kritereve te vecanta per kualifikim 2.5 te DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per POWER INDUSTRIES viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per POWER INDUSTRIES viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per POWER INDUSTRIES viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per POWER INDUSTRIES viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 66 datë 31 Korrik 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data