Open Procurement Albania

Blerje mjetesh teknologjike

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lushnje
Institucioni Prokurues Ndermarrja e Pasurive Publike Lushnje
Objekti i Tenderit Blerje mjetesh teknologjike
Nr. Reference REF-71756-06-06-2023
Vlera / Fondi Limit 14 046 667,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 07-06-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 27-06-2023
Data e mbajtjes se tenderit 27-06-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 5
Operatore Konkurues 1. “ALMETA GMBH” sh.p.k
2. ARTEO 2018” sh.p.k
3. “Dritan Xheka”
4. “SPARKLE 32” sh.p.k
5. TIRES-R “sh.p.k”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TIRES-R “sh.p.k”
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 13 860 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 30-06-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 16632000
  Data e lidhjes se kontrates 12-07-2023
  Kohezgjatja e kontrates Nga data e nënshkrimit te kontrates deri ne dorezimin e mallit.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatorte ekonomike te meposhtem:
  1. ALMETA GMBH sh.p.k per arsye:
  -Nuk ka paraqitur asnje dokument tjeter pervecse formularit te ofertes ekonomike.

  2. Dritan Xheka, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur Formularin Permbledhes te Vetedeklarimit sipas pikes 1(a) te DST.

  3. ARTEO 2018, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur asnje dokumentacion ku te vertetoje se i permbush specifikimet teknike te percaktuara ne D.S.T.

  4. SPARKLE 32 sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur asnje dokumentacion ku te vertetoje se i permbush specifikimet teknike te percaktuara ne D.S.T.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 64 datë 24 Korrik 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data