Open Procurement Albania

Ndërtim i shkollës së mesme Polis dhe ndërtim Palestre, Bashkia Librazhd

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Librazhd
Institucioni Prokurues Bashkia Librazhd
Objekti i Tenderit Ndërtim i shkollës së mesme Polis dhe ndërtim Palestre, Bashkia Librazhd
Nr. Reference REF-72742-06-16-2023
Vlera / Fondi Limit 93 146 734,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 19-06-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 05-07-2023
Data e mbajtjes se tenderit 05-07-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 5
Operatore Konkurues 1. “ 2T SHPK ”
2. BOE “ASI-2A CO SHPK” & “ULZA” SHPK & “2Z KONSTRUKSION”
3. “BAJRAMI-N” SHPK
4. ”BE-IS”SHPK
5. ”ERGI”SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Ergi SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 87 693 553,00
  Data e shpalljes se fituesit 26-07-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 105232263
  Data e lidhjes se kontrates 11-08-2023
  Kohezgjatja e kontrates 6 muaj.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. 2T SHPK, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur sigurimin e ofertes

  2. BOE ASI 2A CO SHPK; ULZA SHPK; 2Z KONSTRUKSION, per arsye:
  -Asnje nga operatoret Ekonomik nuk disponon Licencen III.2.A si dhe Licencen III.1.B
  -2Z KONSTRUKSION ka marre persiper te gjitha punimet per betonin duke deklaruar vetem nje karpentier nga 2 qe kerkohen si dhe per punonjesit manovrator nuk jane deklaruar numrat e regjistrimit te deshmive referuar kerkeses ne dst.
  -ULZA ka marr persiper te kryej punime te Sistemeve ngrohje ftohje pa paraqitur asnje punetor te specalizuar per kryerjen e ktyre punimeve, si dhe mungojne autorizimet nga ana e ktij operatori per kryerjen e ktyre punimeve.

  3. BAJRAMI N SHPK, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur sigurimin e ofertes
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Ergi SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Ergi SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Ergi SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Ergi SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 70 datë 21 Gusht 2023
  Raport Arkitektonik
  Raport i Vleresimit te Ndikimit ne Mjedis
  Plani i Sistemimit
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Grafiku i Punimeve
  Projekti

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data