Open Procurement Albania

“Punime ndërtimi në territorin e varrezave”

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lushnje
Institucioni Prokurues Bashkia Lushnje
Objekti i Tenderit “Punime ndërtimi në territorin e varrezave”
Nr. Reference REF-76752-08-03-2023
Vlera / Fondi Limit 44 972 108,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 04-08-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-08-2023
Data e mbajtjes se tenderit 21-08-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 12
Operatore Konkurues 1. BOE “ASI-2A CO” shpk & “2Z Konstruksion” shpk
2. “BE - IS SH.P.K ” shpk
3. “BEQIRI” shpk
4. “G.P.G. COMPANY” shpk
5. BOE “K.M.K” Shpk & “CAUSHI M” Shpk
6. “KEVIN CONSTRUKSION” shpk
7. “LLAZO ” shpk
8. BOE “NDERTIMI ” shpk & “NDREGJONI” SHPK
9. “NIKA ” shpk
10. “SHENDELLI ” shpk
11. “XHAST SHPK” shpk
12. “Z D R A V A” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LLAZO SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 28 862 226,00
  Data e shpalljes se fituesit 07-09-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 34634671
  Data e lidhjes se kontrates 26-09-2023
  Kohezgjatja e kontrates 111 (njëqind e njëmbëdhjetë) ditë kalendarike.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. SHENDELLI shpk, per arsye:
  -Nuk plotëson kriteret e vecanta të kualifikimit te DST Kapaciteti Teknik, piken 2.5, pasi nuk ka paraqitur certifikaten e sistemit te menaxhimit te trafikut rrugor ISO 39001 2012 (e vlefshme).
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LLAZO SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LLAZO SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LLAZO SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LLAZO SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 82 datë 2 Tetor 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Grafiku i Punimeve
  Relacion Teknik
  Analiza Teknike
  Projekti

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data