Open Procurement Albania

Mbikqyrje e objektit "Ndërtim ure beton-Arme 4*17 m mbi Lumin Mat, në fshatin Dom, NJ.A Gurrë

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Klos
Institucioni Prokurues Bashkia Klos
Objekti i Tenderit Mbikqyrje e objektit "Ndërtim ure beton-Arme 4*17 m mbi Lumin Mat, në fshatin Dom, NJ.A Gurrë
Nr. Reference REF-77732-08-17-2023
Vlera / Fondi Limit 1 907 047,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 18-08-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 29-08-2023
Data e mbajtjes se tenderit 29-08-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 6
Operatore Konkurues 1. “Erald-G” Sh.p.k Sh.p.
2. BOE “SRP Albanian Engineering & MCE” Sh.p.
3. “Novatech Studio” Sh.p.
4. BOE “Hydro-ENG Consulting&P.C.S Company&Invictus” Sh.p.k
5. “Derbi-E” Sh.p.k
6. “GB Civil Engineering” Sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ERALD-G SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 723 995,00
  Data e shpalljes se fituesit 13-09-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 2068794
  Data e lidhjes se kontrates 26-09-2023
  Kohezgjatja e kontrates 6 (gjashtë) muaj.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. Derbi E Sh.p.k per arsye:
  -Ka ofertuar nen vleren minimale.
  -Nuk ka plotesuar sakte shtojcen 9

  2. GB Civil Engineering Sh.p.k per arsye:
  -Kontrata e marrjes me qera te GPS ka mbaruar.
  -Makina me Targa AB 442 FR nuk ka certifikate te kontrollit teknik (Kolaudim).
  -Makina me Targa AB 507 HO mungon certifikata e kontrollit teknik (Kolaudim).

  3. BOE SRP Albanian Engineering dhe MCE Sh.p.k, per arsye:
  -MCE Sh.p.k nuk ka punonjes per siguri, mbrojtje dhe shendetin ne pune.
  -Ka ofertuar nen vleren minimale
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ERALD-G SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ERALD-G SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ERALD-G SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ERALD-G SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 84 datë 9 Tetor 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data