Open Procurement Albania

Permiresim i banesave ekzistuese per komunitetet e varfra te pa favorizuara

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Sarandë
Institucioni Prokurues Bashkia Sarandë
Objekti i Tenderit Permiresim i banesave ekzistuese per komunitetet e varfra te pa favorizuara
Nr. Reference REF-80470-09-18-2023
Vlera / Fondi Limit 3 687 500,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit te Tenderit 19-09-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 29-09-2023
Data e mbajtjes se tenderit 29-09-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “ILIRIA/D”SH.P.K
2. “VELLEZERIT KUKA ”SH.P.K
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ILIRIA/D
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 609 782,00
  Data e shpalljes se fituesit 21-11-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 4331738
  Data e lidhjes se kontrates 01-12-2023
  Kohezgjatja e kontrates 30 ( tridhjete) ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. VELLEZERIT KUKA SH.P.K, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dokumentacion
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ILIRIA/D viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ILIRIA/D viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ILIRIA/D viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ILIRIA/D viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 100 datë 11 Dhjetor 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Permiresim i banesave ekzistuese per komunitetet e varfra te pa favorizuara

  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Sarandë
  Institucioni Prokurues Bashkia Sarandë
  Objekti i Tenderit Permiresim i banesave ekzistuese per komunitetet e varfra te pa favorizuara
  Nr. Reference REF-79324-09-08-2023
  Vlera / Fondi Limit 3 687 500,00
  Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
  Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit te Tenderit 14-09-2023
  Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 25-09-2023
  Data e mbajtjes se tenderit 25-09-2023
  Nr. i Operatoreve Konkurues
  Operatore Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Leke pa TVSH
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 30 ( tridhjete) ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Per shkak se dokumentat e tenderit permbajne gabime
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Anulimi i Tenderit Buletini Nr. 80 datë 25 Shtator 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data