Open Procurement Albania

Permiresim i banesave ekzistuese per komunitete te varfra dhe te pafavorizuara

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Librazhd
Institucioni Prokurues Bashkia Librazhd
Objekti i Tenderit Permiresim i banesave ekzistuese per komunitete te varfra dhe te pafavorizuara
Nr. Reference REF-80105-09-15-2023
Vlera / Fondi Limit 25 952 112,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 18-09-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 03-10-2023
Data e mbajtjes se tenderit 03-10-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1.“BAJRAMI N.” Shpk
2. BOE “RESTAURIM GURRA-KACA” Sh.P.K & & “VIANTE Konstruksion” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • RESTAURIM GURRA–KACA SHPK - VIANTE Konstruksion
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 24 666 872,00
  Data e shpalljes se fituesit 25-10-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 29600246
  Data e lidhjes se kontrates 16-11-2023
  Kohezgjatja e kontrates 80 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. BAJRAMI N. Shpk, per arsye:
  -Ka deklaruar Inxhinieret, punetoret dhe mjetet, por inxhinieret dhe disa nga mjetet jane te angazhuara ne nje procedure tjeter qe perfundon me 11.02.2024
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per RESTAURIM GURRA–KACA SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per RESTAURIM GURRA–KACA SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per RESTAURIM GURRA–KACA SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per RESTAURIM GURRA–KACA SHPK viti 2019-2020

 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 95 datë 20 Nëntor 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Grafiku i Punimeve
  Projekti

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data