Open Procurement Albania

Blerje vegla pastrimi

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrës
Institucioni Prokurues Ndermarrja Sherbimeve Komunale Plazh
Objekti i Tenderit Blerje vegla pastrimi
Nr. Reference REF-97245-03-04-2024
Vlera / Fondi Limit 2 498 750,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 05-03-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 18-03-2024
Data e mbajtjes se tenderit 18-03-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 6
Operatore Konkurues 1. Ardit -06
2. Arteo 2018
3. Biotek
4. Bregu Company
5. CRF
6. FREDI ELECTRONIC
7. ZEQIRI
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ZEQIRI SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 970 800,00
  Data e shpalljes se fituesit 03-04-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 2364960
  Data e lidhjes se kontrates 31-05-2024
  Kohezgjatja e kontrates Brenda 10 diteve nga lidhja e kontrates
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike e meposhtem:
  1. Ardit -06, per arsye:
  -Nuk ka permbushur piken 2.5 te DST kapaciteti teknik

  2. Arteo 2018,per arsye:
  -Nuk ka permbushur piken 2.5 te DST kapaciteti teknik

  3. Biotek, per arsye:
  -Nuk ka permbushur piken 2.5 te DST kapaciteti teknik

  4. Bregu Company, per arsye:
  -Nuk ka permbushur piken 2.5 te DST kapaciteti teknik

  5. CRF, per arsye:
  -Nuk ka permbushur piken 2.5 te DST kapaciteti teknik

  6. FREDI ELECTRONIC, per arsye:
  -Ka paraqitur dy oferta te ndryshme
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Operatori ekonomik FREDI ELECTRONIC, nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ZEQIRI SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ZEQIRI SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ZEQIRI SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ZEQIRI SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 30 datë 10 Qershor 2024
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak
  Formular i Njoftimit te Fituesit Pas Afatit te Ankimimit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data