Open Procurement Albania

Rikonstruksion kanali i Allanit Dorez (faza e I-re Hyrja+Skeja e ne vazhdim)

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Librazhd
Institucioni Prokurues Bashkia Librazhd
Objekti i Tenderit Rikonstruksion kanali i Allanit Dorez (faza e I-re Hyrja+Skeja e ne vazhdim)
Nr. Reference REF-99830-04-02-2024
Vlera / Fondi Limit 4 166 434,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 03-04-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 15-04-2024
Data e mbajtjes se tenderit 15-04-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. “2Z Konstruksion shpk “
2. “AVDULI sh.p.k
3. “INFINIT” Sh.p.k”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • 2Z KONSTRUKSION SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 4 036 902,00
  Data e shpalljes se fituesit 30-05-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 4844284
  Data e lidhjes se kontrates 13-06-2024
  Kohezgjatja e kontrates 3 jave
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomke e meposhtem:
  1. Infinit Shpk, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur pune te ngjashme
  -Nuk ka deklaruar drejtuesin teknik
  -Nuk ka paraqitur vertetimet qe deshmon se ka paguar detyrimet perkatese te taksave dhe tarifave vendore
  -Nuk ka paraqitur pasqyrat financiare te vitit 2022 pasi nuk jane te konfirmuara nga Drejtoria Tatimore.

  2. “AVDULI sh.p.k “, per arsye:
  -Eshte kualifikuar fitues ne nje tjeter procedure dhe mjetet dhe punetorine i ka te angazhuara
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per 2Z KONSTRUKSION SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per 2Z KONSTRUKSION SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per 2Z KONSTRUKSION SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per 2Z KONSTRUKSION SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 32 datë 24 Qershor 2024
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Grafiku i Punimeve
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak
  Formular i Njoftimit te Fituesit Pas afatit te Ankimimit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data