Open Procurement Albania

Blerje kazanësh

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodër
Institucioni Prokurues Bashkia Shkoder
Objekti i Tenderit Blerje kazanësh
Nr. Reference REF-00708-04-09-2024
Vlera / Fondi Limit 4 027 925,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 11-04-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 22-04-2024
Data e mbajtjes se tenderit 22-04-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 6
Operatore Konkurues 1. “ARTEO 2018” sh.p.k
2. “CompiTel” sh.p.k
3. “Eleni Topi” person fizik
4. “N.N.Z.K” sh.p.k.
5. “Sark” sh.p.k.
6. “ZEQIRI” sh.p.k.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • NNZ K SHKODRA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 734 500,00
  Data e shpalljes se fituesit 14-05-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 4481400
  Data e lidhjes se kontrates 30-05-2024
  Kohezgjatja e kontrates 45 (dyzet e pesë) ditë.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike e meposhtem:
  1. “ARTEO 2018” sh.p.k, per arsye:
  -Ka paraqitur Katalogun, por 3 nga 24 specifikimet nuk përmbushin kërkesën e autoritetit kontraktor.
  -Ka paraqitur Formen e kapakut, por nuk është paraqitur pesha e kazanit dhe sistemi i frenimit të rrotave.

  2. “CompiTel” sh.p.k, per arsye:
  -Ka paraqitur Ekstratin, por nuk përfshin import eksport ose prodhim të kontenierëve të mbetjeve.
  -Ka paraqitur Katalogun, por 3 nga 24 specifikimet nuk përmbushin kërkesën e autoritetit kontraktor.

  3. “Eleni Topi” person fizik, per arsye:
  -Ka paraqitur Katalogun, por 3 nga 24 specifikimet nuk përmbushin kërkesën e autoritetit kontraktor.
  -Ka paraqitur Formen e kapakut, por nuk është paraqitur pesha e kazanit dhe sistemi i frenimit të rrotave.

  4. “Sark” sh.p.k, per arsye:
  -Ka paraqitur Katalogun, por 3 nga 24 specifikimet nuk përmbushin kërkesën e autoritetit kontraktor.
  -Ka paraqitur Katalogun, por nuk është i përkthyer në gjuhën shqipe.raqitur Katalogun,

  5.“ZEQIRI” sh.p.k, per arsye:
  -Ka paraqitur Katalogun, por Forma e kapakut nuk plotëson kriterin e kërkuar, pasi nuk është paraqitur pesha e kazanit dhe sistemi i frenimit të rrotave
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per NNZ K SHKODRA SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per NNZ K SHKODRA SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per NNZ K SHKODRA SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per NNZ K SHKODRA SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 30 datë 10 Qershor 2024
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak
  Formular i Njoftimit te Fituesit Pas afatit te Ankimimit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data