Open Procurement Albania

Blerje ushqime per Kosht, Çerdhe, QKF

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Fushë-Arrëz
Institucioni Prokurues Bashkia Fushe Arrez
Objekti i Tenderit Blerje ushqime per Kosht, Çerdhe, QKF
Nr. Reference REF-04000-05-08-2024
Vlera / Fondi Limit 1 570 035,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 09-05-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 22-05-2024
Data e mbajtjes se tenderit 22-05-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “ADOAL” Sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ADOAL SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 560 037,00
  Data e shpalljes se fituesit 24-05-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1560037
  Data e lidhjes se kontrates 31-05-2024
  Kohezgjatja e kontrates 12 Muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ADOAL SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ADOAL SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ADOAL SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ADOAL SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 30 datë 10 Qershor 2024
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data