Open Procurement Albania

Loti 11 Azithromycin

Contracted Institution The Apparatus of the Ministry of Health
Tenderer Institution The Apparatus of the Ministry of Health
Tender object B9 - Blerje barna Anti-infektive tė pėrgjithshėm, ndarė nė 34 Lote gjithsej - Marrėveshje Kuadėr me disa operatorė ekonomik - ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 1 vjeēar. Loti 11 Azithromycin
Reference No. REF-45263-02-08-2018
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 545 963,00
Type of Contract
Procurement Method Open Procedure
Stage Procedure Announced the Winner
Tender Publication Date 09-02-2018
Last date of Submitted Documents 06-03-2018
Tender Held Date 06-03-2018
No. of Bidders 6
Bidders Aldosch Farma SHPK
Farma Net Albania SHPK
Incomed SHPK
Pegasus SHPK
Trimed SHPK
Vinipharma SHPK
Successful Bidder /Supplier / Provider
 • TRIMED SHPK
 • The winning bid ALL without vat 351 181,00
  Bidder Announcement date 12-04-2018
  Award and Contract Amount ALL with VAT
  Contract date
  Planned Milestones of Contract / Start and End Date 12 muaj
  Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
  Appeals Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. ViniPharma Shpk pėr Lot11 pasi nuk ka plotesuar kriteret si mė poshtė:
  a. Pika 1.d Vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri, ku tė jetė i perfshirė muaji Janar 2018.
  b. Per piken 2.3 Kapaciteti teknik: Ofertuesi ka sjelle kontrata te ngjashme nr.1923/11, dt.11.05/2017 ne vlere 3.399.600 leke, nr.1928/9 dt.17.05.2017 ne vlere 5.450.000 leke, dhe nr.3567/12 dt.3.10.2017 ne vlere 4.800.600 leke . Vlera totale e kontratave eshte 13.650.200 leke e cila nuk permbush vlerėn prej 40% tė vlerės se fondit limit* (15.281.906 leke) tė lotit apo shumės sė loteve pėr tė cilat konkurron, tė realizuara gjatė tre viteve tė fundit nga data e hapjes sė ofertave tė kėsaj procedure prokurim. 2. Pegasus Shpk pasi nuk ka plotesuar kriteret si mė poshtė:
  1. Pika 1.d Vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri. (Tė jetė i perfshirė muaji Janar 2018).
  2. Pika 2.2 Kapaciteti ekonomik dhe financiar: Kopje tė deklaratave tė xhiros vjetore pėr tre vitet e fundit (2015-2016-2017). Vlera mesatare e xhiros sė kėtyre tre viteve duhet tė jetė nė masėn 40% tė vlerės limit* tė lotit apo shumės sė loteve pėr tė cilat konkurron.
  3. Pika 2.3 Kapaciteti teknik: Furnizime tė mėparshme tė ngjashme nė njė vlerė prej 40% tė vlerės se fondit limit* tė lotit apo shumės sė loteve pėr tė cilat konkurron, tė realizuara gjatė tre viteve tė fundit nga data e hapjes sė ofertave tė kėsaj procedure prokurim.
  4. Ofertat e paraqitura jane mbi fondin limit.
  Cancellation reason
  Additions
  Transaction / Actual Spending
 • Monitor Transactions / Actual Spendings for this Contractor
 • Public Announcement Bulletin Contracts signed under the Framework Agreement Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė REF-45263-02-08-2018
  Announcement of Procurement
  Technical Specification
  Preventiv
  Bidder Announcement
  Signing of the Contract


  The development of the Red Flags algorithm, in the period between 2 July 2017 - 28 February 2018, was financially supported by the United States Agency for International Development (USAID), through the "Transparency in Health Engagement" project.


  The establishment of this portal's database was financially supported, in the period between June 2016 - January 2017, from the US Embassy Democracy Commission, Small Grants Program.

  The opinions, findings, conclusions and recommendations expressed are those of the author/s and do not necessarily represent those of the Donors.