Open Procurement Albania

Rivėnia nė punė e segmentit kabllor tė linjės 110 kV N/St. Tirana 1 N/St. Traktora

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Autoritet Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Objekti i Tenderit Rivėnia nė punė e segmentit kabllor tė linjės 110 kV N/St. Tirana 1 N/St. Traktora
Nr. Reference REF-37062-09-24-2019
Vlera / Fondi Limit 7 430 000,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 25-09-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-10-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 07-10-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues ALBAELETTRICA
ACI Engineering
Operator Ekonomik Kontraktues
 • aci engineering
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 7 180 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 01-11-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 8616000
  Data e lidhjes sė kontratės 08-11-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 4 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s’kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. OE “ALBAELETTRICA” sh.p.k.:
  • Nuk ka permbushur piken 2.3.9, “Per kapacitetin teknik” te kritereve te vecanta te kualifikimit sepse nuk disponon asnje nga dy specialistet te certifikuar, te kerkuar, per te punuar me terminalet 110 kV e siper dhe as nuk ka mbeshtetjen e ndonje kompanie qe i disponon keta specialist.
  Eshte paraqitur nje Certifikate e leshuar per llogari te Goran Jovic, e pa perkthyer. Nuk eshte paraqitur asnje Deklarate qofte nga kompania ku mund te jete I punesuar “Goran Jovic” por as nga ky i fundit per OE ofertues qe ky specialist eshte ne dispozicion te OE per kete projekt.
  • Katalogjet e kerkuara jane te paperkthyera ne gjuhen shqipe. Kjo ne kundershtim me: i) piken 4.6 “Gjuha(-ėt) pėr hartimin e ofertave ose kėrkesave pėr pjesėmarrje” te njoftimit te kontrates ne DST, ku eshte percaktuar vetem gjuha shqipe si gjuhe pėr hartimin e ofertave ose kėrkesave pėr pjesėmarrje dhe ii) Kriteret e pėrgjithshme tė pranimit/kualifikimit, citojme “Nėse gjuha e pėrdorur nė procedurė ėshtė gjuha shqipe, atėherė dokumentat nė gjuhė tė huaj duhet tė shoqėrohen me njė pėrkthim tė noterizuar nė gjuhėn shqipe”.
  • Nuk ka permbushur piken 1/g, te kritereve te vecanta te kualifikimit, ne lidhje me shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik .
  • Nuk ka permbushur piken 2.3.7, “Per kapacitetin teknik” te kritereve te vecanta te kualifikimit sepse nuk ka vertetuar sipas percaktimeve te ketij kriteri se disponon paisjen Meger (pajisje per testimin e izolacionit).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftim Kontrate.doc
  Specifikimet Teknike.pdf
  DST.docx
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data