Open Procurement Albania

Permiresimi i banesave ekzistuese per komunitete te varfera dhe te pafavorizuara

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Librazhd
Institucioni Prokurues Bashkia Librazhd
Objekti i Tenderit Permiresimi i banesave ekzistuese per komunitete te varfera dhe te pafavorizuara
Nr. Reference REF-41019-09-08-2022
Vlera / Fondi Limit 28 291 720,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 12-09-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 27-09-2022
Data e mbajtjes se tenderit 27-09-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. "BAJRAMI N.” SHPK
2. “INA” SHPK
3. “ S I R E T A 2F ” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BAJRAMI N SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 26 729 830,00
  Data e shpalljes se fituesit 01-11-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 32075796
  Data e lidhjes se kontrates 08-11-2022
  Kohezgjatja e kontrates 80 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1.INA SHPK, per arsye:
  -nuk ka arritur te paraqese ne SPE dokumentacion qe verteton mbushjen e plote te kriterit te vecante te kualifikimit pika 3.11 te DST.

  2.S I R E T A 2F SHPK, per arsye:
  - nuk ka arritur te paraqese ne SPE dokumentacion qe verteton mbushjen e plote te kriterit te vecante te kualifikimit pika 3.3 te DST.
  - nuk ka arritur te paraqese ne SPE dokumentacion qe verteton mbushjen e plote te kriterit te vecante te kualifikimit pika 3.8 te DST.
  - nuk ka arritur te paraqese ne SPE dokumentacion qe verteton mbushjen e plote te kriterit te vecante te kualifikimit pika 3.11 te DST.
  - nuk ka arritur te paraqese ne SPE dokumentacion qe verteton mbushjen e plote te kriterit te vecante te kualifikimit pika 3.3 te DST.
  - nuk ka arritur te paraqese ne SPE dokumentacion qe verteton mbushjen e plote te kriterit te vecante te kualifikimit per dorezimin e formularit te Ofertes Ekonomike dhe Preventivin ne menyre te sakte dhe te plote .
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 156 datë 14 Nëntor 2022
  Procesverbal “Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim”
  Grafiku i Punimeve
  Projekti

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data