Open Procurement Albania

Rikonstruksion i palestrave dhe terreneve Sportive, Shkolla e Mesme e Bashkuar "Luigj Gurakuqi", Elbasan

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Elbasan
Institucioni Prokurues Bashkia Elbasan
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i palestrave dhe terreneve Sportive, Shkolla e Mesme e Bashkuar "Luigj Gurakuqi", Elbasan
Nr. Reference REF-39680-08-24-2022
Vlera / Fondi Limit 41 069 986,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 25-08-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 09-09-2022
Data e mbajtjes se tenderit 09-09-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1.“BAJRAMI N.” sh.p.k
2.“BLERIMI” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BLERIMI SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 37 000 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 23-09-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates 03-10-2022
  Kohezgjatja e kontrates 5 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  -BAJRAMI N. sh.p.k., per arsye:
  -Nuk ka deklaruar ne shtojcen 8 te vetedeklarimit/nuk ka paraqitur asnje dokumentacion qe te vertetoje se ka te punesuar si punonjes te kualifikuar 2 saldatorë , duke mos permbushur kerkesen e parashikuar ne piken 2.3.5 te kapacitetit teknik, te kritereve te veçanta per kualifikim.
  -Nuk ka paraqitur kontrate noteriale furnizimi me prodhuesin/t ose distributorin/ët zyrtare te tyre per furnizimin me tapet rezine sintetike per fushe basketbolli, parket per palester, rrjete teli e plastifikuar, profile metalike, boje hidroplastike, polisterol kompakt, pllaka trotuari duke mos permbushur kerkesen e parashikuar ne2.3.11 te kapacitetit teknik, te kritereve te veçanta per kualifikim.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Nuk ka vlere me Tvsh
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BLERIMI SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BLERIMI SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BLERIMI SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BLERIMI SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 143 datë 17 Tetor 2022
  Procesverbal "Për argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve për kualifikim"
  Grafiku i Punimeve

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data