Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
18 Pharma One SHPK 60 12,848,912 59 12,668,703 9,340,185

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Lot 8 Paracetamol 54,768 Njoftuar Fituesi Pharma One SHPK 180.00
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje loti 22 Paracetamol 1gr/6.7ml 182,560 Njoftuar Fituesi Pharma One SHPK 180,000.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Lot 16 Sistemi nervor Paracetamol 1 gr/6.7 ml Ampule 547,680 Njoftuar Fituesi Pharma One SHPK 180.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 23 Paracetamol + Hyoscine Butylbromide 107,235 Njoftuar Fituesi Pharma One SHPK 82.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 60 Paracetamol Sistemi nervor 1gr Flakon/ Ampule 907,200 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 23 - paracetamol 1 gr fl/amp 4,094,920 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 2,392,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Loti 33 Paracetamol 1gr 17,804 Njoftuar Fituesi Pharma One SHPK 12,800.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna B4 -Sistemi muskulo-skeletik, sistemi nervor dhe sistemi respirator, e ndarė nė lote. Loti 36 - Paracetamol dhe Hyoscine Butylbromide 600mg dhe 20mg Flakon/, Ampule 35,958 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 35,200.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje medikamente e ndarė me lote pėr nevojat spitalore, Spitali Korēė - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 150 - Acetylsalicylic acid 13,022 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 12,950.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje medikamente e ndarė me lote pėr nevojat spitalore, Spitali Korēė - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 428 - Paracetamol dhe Hyoscine Butylbromide 16,181 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 16,020.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 84 - Sistemi nervor Paracetamol+Hyoscine Butylbromide 600mg+20mg Flakon/ Ampule 17,979 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 14,666.67
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje Medikamente pėr nevojat spitalore, Spitali Korēė, e ndarė nė lote. Loti 193 - Paracetamol Hyoscine Butylbromide 13,484 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 13,350.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Shtesė kontrate: Blerje Medikamente dhe Materiale Mjekimi ndarė nė 68 lote. Loti 61 : Sistemi nervor Paracetamol pėr plotėsimin e nevojave tė fillimit tė vitit 2017 25,418 Lidhur Kontrata +Shtesė Pharma One SHPK 21,181.67
Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Shtesė kontrate: B7 - Blerje barna Sistemi nervor dhe Sistemi respirator dhe Gjaku dhe organet formuese tė gjakut pėr nevoja spitalore 90,932 Lidhur Kontrata +Shtesė Pharma One SHPK 75,776.67
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pukė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pukė Shtesė kontrate: Blerje medikamente 35,800 Lidhur Kontrata +Shtesė Pharma One SHPK 29,833.33
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Gramsh Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Gramsh Shtesė kontrate: Blerje barna Sistemi nervor dhe Sistemi Respirator - B7 (loti 12), pėr spitalin Gramsh 1,790 Lidhur Kontrata +Shtesė Pharma One SHPK 1,491.67
Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Shtesė kontrate: B7 - Blerje barna, sistemi nervor dhe Sistemi respirator dhe Gjaku dhe organet formuese te gjakut per nevoja spitalore/ Loti 12 - Paracetamol 71,600 Lidhur Kontrata +Shtesė Pharma One SHPK 59,666.67
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Shtesė kontrate: Pėr furnzimin me medikamente mjekėsore nė SUT, pėr plotėsimin e nevojave tė fillimit tė vitit 2017 71,600 Lidhur Kontrata +Shtesė Pharma One SHPK 71,600.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė Kontrate: B7 - Blerje barna Sistemi Nervor dhe Sistemi Respirator dhe Gjaku dhe organet formuese tė gjakut pėr nevoja spitalore 179,000 Lidhur Kontrata +Shtesė Pharma One SHPK 179,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė kontrate: Blerje medikamente B7-1bar/1lot - Lot 12: Paracetamol 1 gr ampulė 19,690 Lidhur Kontrata +Shtesė Pharma One SHPK 19,690.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Shtesė kontrate: Blerje Medikamente(Paracetamol 1g) 82,340 Lidhur Kontrata +Shtesė Pharma One SHPK 68,616.67
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Shtesė kontrate: Furnizimi me Barna pėr Spitalin Rajonal Berat 88,430 Lidhur Kontrata +Shtesė Pharma One SHPK 88,430.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Shtesė kontrate: Furnizimi me Barna pėr Spitalin Rajonal Berat 22,912 Lidhur Kontrata +Shtesė Pharma One SHPK 22,912.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Shtesė kontrate: Blerje Medikamente 64,440 Lidhur Kontrata +Shtesė Pharma One SHPK 64,440.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje medikamente- Loti 53 - Paracetamol 1 gr ampul 358,000 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 358,000.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 61 - Sistemi nervor, Paracetamol 1gr, 710 Ampule 127,948 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 127,090.00
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Blerje medikamente - financuar nga Buxheti i shtetit- Loti 46 - Sistemi nervor, Paracetamol, 1 gr , Ampule 72,084 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 71,600.00
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Loti 31 - Sistemi nervor, Paracetamol 1gr, 1000 Ampule 180,209 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 179,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Blerje barna (B7)- Loti 12 - Paracetamol, 1gr, ampule 53,700 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 53,700.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Blerje barna - B7- Loti 12 - Paracetamol, 1gr, ampule 17,900 Lidhur Kontrata Pharma One SHPK 17,900.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.