Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
13 HEALTH & LIGHT ShPK 25 48,057,065 25 48,057,065 46,878,986

Lista e tenderave

  • < mė para
  • 1
  • mė pas >
Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Blerje pajisje Torso Coil per MRI 2,154,167 Njoftuar Fituesi HEALTH & LIGHT ShPK 2,154,000.00
Qendra Kombėtare e Teknikės Bio-Mjekėsore Qendra Kombėtare e Teknikės Bio-Mjekėsore Loti 2: Riparim dhe furnizim vendosje tė pjesėve tė kėmbimit pėr pajisjen mjekėsore grafi (X RAY) prodhuesi CONTROL X ose ekuivalent nė spitalin bashkiak tė Bulqizės 1,600,000 Lidhur Kontrata HEALTH & LIGHT ShPK 1,599,000.00
Qendra Kombėtare e Teknikės Bio-Mjekėsore Qendra Kombėtare e Teknikės Bio-Mjekėsore Loti 1: Riparim dhe furnizim vendosje tė pjesėve tė kėmbimit pėr pajisjen mjekėsore Grafi/Skopi prodhuesi Philips ose ekuivalent nė spitalin bashkiak tė Pukės. 2,900,000 Lidhur Kontrata HEALTH & LIGHT ShPK 2,898,000.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Mirembajtje Aparatit RoGrafi-Skopise model Essenta-RC 1,204,333 Lidhur Kontrata HEALTH & LIGHT ShPK 1,150,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 58: Mirėmbajtje e monitoreve dhe sistemit te monitorimit te pacientit prodhuesi Philips/ ose ekuivalent 5,356,654 Lidhur Kontrata HEALTH & LIGHT ShPK 5,356,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 37: Mirėmbajtje e pajisjeve Grafi/Skopi te prodhuesi Philips/ ose ekuivalent 6,512,289 Lidhur Kontrata HEALTH & LIGHT ShPK 6,512,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 22: Mirėmbajtje e pajisjeve Defibrilator prodhuesi PHILIPS/ ose ekuivalent 786,683 Lidhur Kontrata HEALTH & LIGHT ShPK 786,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 18: Mirėmbajtje e pajisjeve C-ARM prodhuesi PHILIPS/ ose ekuivalent 1,402,531 Lidhur Kontrata HEALTH & LIGHT ShPK 1,402,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 36: Mirėmbajtje e pajisjeve Grafi prodhuesi PHILPS/ ose ekuivalent 798,896 Lidhur Kontrata HEALTH & LIGHT ShPK 798,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 64: Furnizim Vendosje Sonde Lineare pėr Eko prodhuesi Philips/ ose ekuivalent, Modeli EnVisor CHD nr. inventari 30988. 850,000 Lidhur Kontrata HEALTH & LIGHT ShPK 850,000.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Shėrbimi i riparimit tė aparaturave - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 1 - Riparimi i aparatit grafi-skopi model essenta dhe dy aparate larėse tė filmave radiologjike 2,500,000 Lidhur Kontrata HEALTH & LIGHT ShPK 2,498,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Mirėmbajtje Full risk tė aparaturave mjekėsore tė Imazherisė nė SUT ndarė nė 3-lote 608,377 Lidhur Kontrata HEALTH & LIGHT ShPK 453,705.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Mirėmbajtje e pajisjes Skaner (pėr Spitalin Rajonal Shkodėr ) e prodhuesit Philips/16sl 954,000 Lidhur Kontrata HEALTH & LIGHT ShPK 954,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Mirėmbajtje e disa pajisjeve mjekėsore tė teknologjisė sė lartė e ndarė nė lote. Loti 1 - Mirėmbajtje e disa pajisjeve mjekėsore tė prodhuesit PHILIPS, pėr periudhėn 3 (tre) mujore Janar - Mars deri nė realizimin e proēedurės sė pėrqėndruar tė prokurimit pėr vitin 2017, nė QSUT 7,482,833 Lidhur Kontrata HEALTH & LIGHT ShPK 7,052,785.02
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Mirėmbajtje Full Risk tė aparaturės CT Skaner model MX 6000, Spitali Korēė 600,000 Lidhur Kontrata HEALTH & LIGHT ShPK 600,000.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Mirėmbajtje e skanerit dhe komponentėve pėrbėrės tė tij 1,507,954 Lidhur Kontrata HEALTH & LIGHT ShPK 1,256,628.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Mirėmbajtje e pajisjeve mjekėsore scaner PHILIPS MX16 (pėr njė periudhė 3 mujore) 474,660 Lidhur Kontrata HEALTH & LIGHT ShPK 474,660.00
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Mirėmbajtja e pajisjes CT-Skaner Philips/MX 16-SLICE 1,537,500 Lidhur Kontrata HEALTH & LIGHT ShPK 1,537,500.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Shtesė kontrate: Pėr mirėmbajtjen Full Risk tė aparatures CT-SCANER PHILIPS nė SUT, pėr plotėsimin e nevojave tė fillimit tė vitit 2017 195,918 Lidhur Kontrata +Shtesė HEALTH & LIGHT ShPK 195,918.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kuēovė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kuēovė Riparim Aparati Ro-Grafi/Skopi model Duo Diagnost 1,273,000 Lidhur Kontrata HEALTH & LIGHT ShPK 1,273,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kolonjė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kolonjė F-V pajisje mjekėsore pėr aparatin e grafisė Rontgen, model Bucky Diagnost(Philips Healthcare) 1,666,670 Lidhur Kontrata HEALTH & LIGHT ShPK 1,666,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Mirėmbajtje full risk e disa pajisjeve mjekėsore tė prodhuesit Philips- Loti 1 - Skaner 1,258,000 Lidhur Kontrata HEALTH & LIGHT ShPK 979,590.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Shėrbimi i riparimit tė aparaturave mjekėsore pėr Spitalin Rajonal Berat 1,540,000 Lidhur Kontrata HEALTH & LIGHT ShPK 1,540,000.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Riparim i pajisjes mjekėsore RO-GRAFI / SKOPI, Model Duo Diagnost (Philips Healthcare) 2,278,400 Lidhur Kontrata HEALTH & LIGHT ShPK 2,278,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Gramsh Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Gramsh Riparim defekti I aparaturės Ro Grafi/Scopi model Duo Diagnost 614,200 Lidhur Kontrata HEALTH & LIGHT ShPK 614,200.00
  • < mė para
  • 1
  • mė pas >


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.