Open Procurement Albania

Blerje materiale pastrimi

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Institucioni Prokurues Bashkia Durres
Objekti i Tenderit Blerje materiale pastrimi
Nr. Reference REF-68656-05-14-2018
Vlera / Fondi Limit 6 832 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 25-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues DIMEX Shpk & 2AT Shpk
EUROMEGA 2010 Shpk
ATLANTIK 3 Shpk
Clean World Professional Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EURO MEGA 2010
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6 100 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 08-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 7320000
  Data e lidhjes sė kontratės 02-07-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 365 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  1. DIMEX Shpk & 2AT Shpk
  Operatoret ne bashkim DIMEX dhe 2AT nuk i kane percaktuar elementet konkrete, qė do tė kryejė secili nga anėtarėt e kėtij bashkimi.
  Operatorit ne bashkim DIMEX i mungon leja mjedisore e tipit A e shoqeruar me raportet e monitorimit.
  2. Ofertuesi Clean World Professional
  - Per kriterin e kerkuar ne dokumentat e tenderit e konkretisht:
  Ne piken 2.3, Pėr kapacitetin teknik:
  Germa g. Leje mjedisore e tipit A e shoqeruar me raportet e monitorimit, operatorit Clean World Professional i mungojne keto dokumenta.
  Germa h. Kerkohet certifikate ISO 9001 per prodhimin e detergjenteve tė shoqėruar me certifikate tė lėshuara nga njė organ i vlerėsimit tė konformitetit, i akredituar nga organizmi kombėtar i akreditimit ose organizma ndėrkombėtarė akreditues, tė njohur nga Republika e Shqipėrisė
  Operatori Clean World Professional nuk e permbush kete kriter, pasi certifikata e tij ISO 9001, eshte per Import-export dhe tregetimin e detergjenteve dhe jo per prodhimin e tyre, theksojme se operatori, ne rastin kur nuk e disponon vete, mund te bashkepunoje me marreveshje te zyrtarizuar me operatore qe e zoterojne kete ISO prodhuesi. KVO vendos qe ofertuesi te mos kualifikohet.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.23 - DT.11-06-2018
  Lidhja e Kontratės NR.27 - DT.09-07-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data