Open Procurement Albania

Loti 1- Mbikqyrje e objektit “Sistemim, asfaltim, ne rruget e qytetit (lagjet 4,5,6,8,13 dhe 18)

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Korēė
Institucioni Prokurues Bashkia Korce
Objekti i Tenderit Loti 1- Mbikqyrje e objektit “Sistemim, asfaltim, ne rruget e qytetit (lagjet 4,5,6,8,13 dhe 18)
Nr. Reference REF-78643-07-10-2018
Vlera / Fondi Limit 799 906,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 11-07-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 24-07-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 24-07-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues 6 D Plan Shpk & HE & SK 11 Shpk
Shoqeria “B - VAAL - Engineering Shpk
C.E.C Group Shpk
Grama Shpk
M.A.K. Studio Shpk
Margarita Kodra Shpk & Dricons Shpk
Novatech Studio Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • L62717405H-L19008502B
 • 6 D Plan SHPK & HE & SK 11 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 701,859
  Data e shpalljes sė fituesit 08-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 6 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane s’kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Shoqeria “B - VAAL - Engineering” shpk
  Nuk permbush kriterin e percaktuar ne dokumentat e tenderit,shtojca 7, kriteret e veēanta te kualifikimit,kapaciteti teknik pika 1. Lidhur me pervojen e meparshme,per arsye se asnje nga kontratat e paraqitura nuk eshte e ngjashme me objektin e prokurimit.
  2. “C.E.C Group” SHPK
  Nuk permbush kriterin e percaktuar ne dokumentat e tenderit, shtojca 7, kriteret e veēanta te kualifikimit, kapaciteti teknik, pika IV. Ofertuesi nuk ka paraqitur analizen e ēmimit.
  3. “Grama” SHPK
  Ofertuesi nuk ka paraqitur asnje nga dokumentat e kerkuara dhe as oferte ekonomike.SHPK
  4. “M.A.K. Studio” SHPK
  Nuk permbush kriterin e percaktuar ne dokumentat e tenderit, shtojca 7, kriteret e veēanta te kualifikimit pika 1.d per arsye se, ofertuesi nuk ka paraqitur d. “Vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri.” SHPK
  5. “Margarita Kodra”SHPK dhe “Dricons” SHPK
  Oferta e bashkimit te operatoreve “Margarita Kodra” dhe “Dricons” sh.p.k eshte me e ulet se vlera minimale e lejuar bazuar ne VKM Nr 354 date 11.05.2016.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.32 - DT.13-08-2018
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data