Open Procurement Albania

Mbikqyrje Reabilitimi kanalit KUL F.II dhe KUL F.III

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Institucioni Prokurues Bashkia Durres
Objekti i Tenderit Mbikqyrje Reabilitimi kanalit KUL F.II dhe KUL F.III
Nr. Reference REF-34065-08-22-2019
Vlera / Fondi Limit 1 002 082,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-08-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 06-09-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 06-09-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues ZENIT&CO SHPK
ARENA MK SHPK
G B Civil Engineering SHPK
STUDIO SERVICES “ K-SA " & REAN 95 SHPK
ISTITUTI DEKLIADA –ALB SHPK
NOVATECH STUDIO SHPK
M.A.K Studio SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ARENA MK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 894 832,00
  Data e shpalljes sė fituesit 05-02-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 100 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.

  Ėshtė paraqitur ankesė nga bashkimi i operatorėve ekonomikė “STUDIO SERVICES “ K-SA”& REAN 95” me nr.13648/1 prot, date 02.10.2019.
  Ėshtė paraqitur ankesė nga ofertuesi G B Civil Engineering me nr.13648/2 prot, dt.02.10.2019.
  Ka marrė pėrgjigje: nė datė 07.10.2019 me shkresėn e Komisionit tė Shqyrtimit tė Ankesave nr. 13648/5 prot, i cili vendosi refuzimin e ankesės sė B.O.E “STUDIO SERVICES “ K-SA”& REAN 95”, lėnien nė fuqi tė Vendimit tė KVO-sė.
  Nė datėn 14.10.2019 ankimuesi ka paraqitur ankesė pranė Komisionit tė Prokurimit Publik dhe me datėn 29.10.2019, ka paraqitur pranė K.P.P njė kėrkesė me anė tė sė cilės kėrkon tė heqė dorė nga ankesa e bėrė.
  Ka marrė pėrgjigje me Vendim tė Komisionit te Prokurimit Publik nr. 684/2019 datė 29.10.2019 protokolluar me tonėn nr. 16498 datė 01.11.2019 i cili vendosi: Tė pėrfundojė procedimin administrativ pėr procedurėn e prokurimit me Nr.REF-34065-08-22-2019.
  Ka marrė pėrgjigje: me shkresen nr. 13648/12 prot, datė 16.10.2019, me shkresė nr. 13948/18 prot, date 14.11.2019 ku ėshtė refuzuar ankesa e bėrė G B Civil Engineering, lihet nė fuqi Vendimi i KVO-sė.
  Nė datėn 21.11.2019 ankimuesi ka paraqitur ankesė pranė Komisionit tė Prokurimit Publik.
  Ka marrė pėrgjigje me Vendim te Komisionit te Prokurimit Publik nr. 750 / 2019 datė 02.12.2019 protokolluar me tonėn nr.13648/19 datė 04.12.2019 i cili vendosi: Tė mos pranojė ankesėn e paraqitur nga operatori ekonomik “GB Civil Engineering” Shpk.

  Janė s’kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. ZENIT&CO SHPK
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  Ofertuesi ZENIT&CO me vlere te ofertes 876’957 lekė, ėshtė nėn vleren minimale tė lejuar sipas VKM nr.354 date 11.05.2016 "Pėr miratimin e manualit tė tarifave per sherbime ne planifikim territori, projektim, mbikqyrje dhe kolaudim”.

  2. Bashkimi i operatorėve ekonomikė STUDIO SERVICES “K-SA”& REAN 95 Shpk
  Nuk ka pėrmbushur kėrkesat pėr kualifikim tė kerkuara nė dokumentat e tenderit.

  3. ISTITUTI DEKLIADA - ALB Shpk
  Nuk ka pėrmbushur kėrkesat pėr kualifikim tė kerkuara nė dokumentat e tenderit.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data