Open Procurement Albania

Ndertim KUN"Skejave"KUN"Muatafa Lita"

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kamėz
Institucioni Prokurues Bashkia Kamez
Objekti i Tenderit Ndertim KUN"Skejave"KUN"Muatafa Lita"
Nr. Reference REF-51947-02-28-2020
Vlera / Fondi Limit 10 977 123,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 10-03-2020
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-03-2020
Data e mbajtjes sė tenderit 20-03-2020
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Nika shpk
Company Riviera 2008 shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • COMPANY RIVIERA 2008 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 10 889 816,00
  Data e shpalljes sė fituesit 19-05-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar operatoret ekonomik:
  1. Nika shpk, per keto arsye:
  - Nuk ka paraqitur deklarate per permbushjen e kritereve specifike.
  - Mungon libreza e punes per ing. Hidro Elsa Thano.
  - Ing.Myfit Ferhati nuk eshte ing.hidroteknik, por gjeolog. Mungon libreza e punes.
  - Ka paraqitur 2 teknik ndertimi nga 3 te kerkuar sipas DST.
  • - Nuk eshte paraqitur kontrate pune per karpentier, hidraulik, teknik topograf,punetor sipas kerkesave ne DST.
  - Jane paraqitur vetem dy shofer pa deshmi drejtimi. Nuk jane paraqitur automakinist, eskavatorist.
  - Koordinatori per sigurine qe ka paraqitur nuk ka diplomen, librezen e punes, si dhe nuk eshte Ing. Pasi ne CV qe ka paraqitur thuhet qe eshte jurist.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data