Open Procurement Albania

"Ndertim rrjet kanalizimi Rruga e Durresit’’

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Objekti i Tenderit "Ndertim rrjet kanalizimi Rruga e Durresit’’.
Burimi i Financimit : Fonde tė vėna nė dispozicion nga tė ardhurat e UKT sh.a. ne mbeshtetje te Projekt Buxhetit pėr periudhen 2020-2021-2022 tė shoqėrisė UKT-sha, Nr 28886/1 Prot, Datė 17.12.2019.
Nr. Reference REF-54326-03-12-2020
Vlera / Fondi Limit 144 987 028,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 13-03-2020
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-04-2020
Data e mbajtjes sė tenderit 20-04-2020
Nr. i Operatorėve Konkurues 10
Operatorė Konkurues Caushi/M sh.p.k
Sireta 2F sh.p.k & Alko Impex General Construction sh.p.k
Desaret Company sh.p.k
Fusha sh.p.k
V.A.S Konstruksion”sh.p.k & ”Beis” sh.p.k & ”Meteo” sh.p.k
Sterkaj sh.p.k & Arjeil sh.p.k
Gjikuria sh.p.k
Everest” sh.p.k & Arbtrans 2010” sh.p.k & ”Kronos Konstruksion” sh.p.k
Kthella sh.p.k
Bami”sh.p.k & “Egland” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • V.A.S Konstruksion”sh.p.k - ”Beis” sh.p.k - ”Meteo” sh.p.k
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 113715031.5
  Data e shpalljes sė fituesit 21-05-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 4 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane Skualifikuar operatoret ekonomik: 1.Caushi/M” sh.p.k, per keto arsye:
  - Nuk ka paraqitur ne sistemin elektronik oferten ekonomike dhe dokumentacionin e plote ligjor e teknik te kerkuar ne Shtojcen e DT.
  2. BO”Sireta 2F sh.p.k & Alko Impex General Construction sh.p.k, per keto arsye:
  - B.O Nuk ka permbushur kriteret e Veēanta te Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik,nuk zoteron kapacitet te mjaftueshem teknik per sa i perket mjeteve per te realizuar kontraten per kete objekt prokurimi duke mos permbushur Kriteret e veēanta per kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.
  3. Desaret Company sh.p.k, per keto arsye:
  - Me date 07.05.2020 prane Autoritetit Kontraktor UKT sh.a eshte protokolluar shkresa e operatorit ekonomik “Desaret Company”sh.p.k me lende ”Deklarate terheqje
  4. Fusha sh.p.k, per keto arsye:
  - Nuk ka permbushur kriteret e Veēanta te Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik, nuk zoteron kapacitet te mjaftueshem teknik per sa i perket mjeteve te kerkuar Kamion me kapacitet mbajtes 12-17 ton,kamion min 3,5 ton-5 ton mjete te nevojshme per te realizuar kontraten per kete objekt prokurimi duke mos permbushur Kriteret e veēanta per kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional
  5. Kthella sh.p.k, per keto arsye:
  - Nuk ka permbushur kriteret e Veēanta te Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik, nuk zoteron kapacitet te mjaftueshem teknik per sa i perket mjeteve te kerkuar kamionēine nga 1,5 -2 ton si dhe kamion min 3,5 ton-5 ton si dhe mjetet me kapacitet min 12 ton-17 ton te nevojshme per te realizuar kontraten per kete objekt prokurimi duke mos permbushur Kriteret e veēanta per kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.
  6. Sterkaj sh.p.k & Arjeil sh.p.k, per keto arsye:
  - Nuk ka permbushur kriteret e Veēanta te Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik, nuk zoteron kapacitet te mjaftueshem teknik per sa i perket mjeteve per te realizuar kontraten per kete objekt prokurimi duke mos permbushur Kriteret e veēanta per kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.
  - Dokumentacioni i paraqitur nga operatori ekonomik Sterkaj sh.p.k lidhur me piken 6 te DST eshte i paplote dhe per rrjedhoje i pavlefshem.
  7. Gjikuria sh.p.k, per keto arsye:
  - Nuk ka permbushur kriteret e Veēanta te Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik, nuk zoteron kapacitet te mjaftueshem teknik per sa i perket mjeteve per te realizuar kontraten per kete objekt prokurimi duke mos permbushur Kriteret e veēanta per kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data