Open Procurement Albania

MBIKQYRJE per objektin : Ndertim i sistemit te kanalizimeve te ujrave te ndotura rrjeti tercial te Ksamilit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Sarandë
Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Sarande
Objekti i Tenderit MBIKQYRJE per objektin : Ndertim i sistemit te kanalizimeve te ujrave te ndotura rrjeti tercial te Ksamilit
Nr. Reference REF-88332-02-25-2021
Vlera / Fondi Limit 1 642 205,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 01-03-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 11-03-2021
Data e mbajtjes se tenderit 11-03-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues “HE & SK 11” sh.p.k
“Mak Studio”sh.p.k & “HMK–Consulting”sh.p.k
“Instituti Dekliada-Alb” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • HE & SK 11 11
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1,448,082
  Data e shpalljes se fituesit 07-04-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 10 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa. Me date 23.03.2021 ka paraqitur ankese BOE “Mak Studio”sh.p.k. NIPT L01422017O & “HMK–Consulting”sh.p.k. NIPT L57129604Q, lidhur me s.kualifikimin. komisioni vendosi Lënien në fuqi të Vendimit të KVO, për pikën 2.3.4 për BOE “M.A.K STUDIO” shpk & “HMK-Consulting” shpk si të pa drejtë dhe të pa mbështetur në ligj.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “Mak Studio”sh.p.k. & “HMK – Consulting”sh.p.k, për këto arsye:
  - ne license kane piken NS.18 dhe nuk kane kategorine B te kesaj pike, sipas kerkesave te DST.
  2. “Instituti Dekliada-Alb” sh.p.k, për këto arsye:
  - ne license ka piken NS.18 dhe nuk ka kategorine B te kesaj pike , sipas kerkesave te DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per HE & SK 11 11 viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per HE & SK 11 11 viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per HE & SK 11 11 viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per HE & SK 11 11 viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data