Open Procurement Albania

Blerje pompa dhe elektromotorr

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodër
Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder
Objekti i Tenderit Blerje pompa dhe elektromotorr
Nr. Reference REF-75585-10-15-2020
Vlera / Fondi Limit 2 553 334,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 16-10-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 26-10-2020
Data e mbajtjes se tenderit 26-10-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues “VASAA” Shpk
“ILVA ELEKTRIK” Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VASAA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1.880.000
  Data e shpalljes se fituesit 13-11-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 30 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar:
  1. “ILVA ELEKTRIK”
  a- Licensa profesionale e shoqerise ka skaduar me date 16.03.2020, ne kundershtim me kriterin kualifikues ku thuhet: “Operatoret ekonomik ofertues duhet te jete firme elektrike te paisur me license profesionale me kategorine NS-14, klasifikimi A.”
  b- Nuk ploteson numerin e kerkuar te punonjesve te siguruar, ne kundershtim me kriterin kualifikues”Operatoret ekonomik ofertues duhet te kene mesatarisht jo me pak se 10 punonjes te siguruar per periudhen 6 muajt e fundit (Janar-Qershor 2020) , te vertetuar nga administrata tatimore, si dhe liste –pagesat perkatese.”
  c- Mungon certifikata ISO-14001:2015, ne kundershtim me kriterin kualifikues, ku thuhet” Operatori Ekonomik duhet të paraqese certifikatat ISO 9001:2015 dhe ISO 14001:2015 te vlefshme, per mallrat objekt prokurimi te leshuar nga kompani te cilat njihen nga institucionet zyrtare Shqipetare dhe qe jane te akredituara”.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VASAA SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VASAA SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VASAA SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VASAA SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data