Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
105 669 15599 40,150,725,853 12,364 32,456,163,973 25,409,046,735

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Drejtoria e Shėndetit Publik Kavajė Drejtoria e Shėndetit Publik Kavajė Loti 2 Blerje kite e reagent per laboratorin fiziko-kimik 253,378 Shpallur Procedura
Spitali Psikiatrik Elbasan Spitali Psikiatrik Elbasan Mirembajtje e rrjetit Elektrik dhe sistemit te ngrohjes 6,878,784 Njoftuar Fituesi FLONJA SHPK 823,497.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 19 Soya-bean oil, Refined + Glucose anhydrous (as Glucose monohydrate) + Alanine + Arginine + Aspartic acid + Calcium chloride anhydrous (as Calcium chloride dihydrate) + Glutamic acid + Glycine + Histidine + Isoleucine + Leucine + Lysine (as Lysine hydrochloride) + Magnesium sulphate anhydrous (as Magnesium sulphate heptahydrate) + Methionine + Phenylalanine + Potassium chloride + Proline + Serine + Sodium acetate anhydrous (as Sodium acetate trihydrate) + Sodium glycerophosphate, Hydrated + Threonine + Tryptophan + Tyrosine + Valine 1440 ml 27,185,185 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK 2,927.80
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 24 Iron polymaltose complex 71.4 mg/ml - 5 ml 131,533 Njoftuar Fituesi VINIFARMA SHPK 43.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 26 IRON (III) 100 mg/5 ml 430,950 Njoftuar Fituesi VINIFARMA SHPK 348.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 30 (60 g + 4.63 g + 6.02 g + 0.30 g + 0.30 g)/1000 ml - 500 ml Poly (o-2-Hydroxyethyl) starch (Ph.Eur.) (Molar substitution 0.38-0.45, mean molecular weight = 130.000 da) + Sodium acetate trihydrate + Sodium chloride + Potassium chloride + Magnesium chloride hexahydrate 2,021,445 Njoftuar Fituesi R&S FARMA 570.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 32 Nadroparine sodium 5700 IU Axa/0.6ml 5,351,225 Njoftuar Fituesi INCOMED SHPK 319.00
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Lot 38 Ambroxol 33,808 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Lot 37 Methadone hydrochloride 51,522 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Lot 36 Ketamine 56,796 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Lot 35 Aciclovir 14,870 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Lot 34 Piroxicam 23,890 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Lot 33 Meloxicam 2,704 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Lot 32 Propafenon 26,705 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Lot 31 Tobramycin 724,428 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Lot 30 Proparacaine hydrochloride 70,995 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Lot 29 Dexamethasone Neomycin sulphate Polymyxin B 38,540 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės BLERJE MATERIALE IMAZHERIE PĖR SPITALIN RAJONAL DURRĖS 1,250,000 Shpallur Procedura
Qendra Shėndetėsore Nr.10, Tiranė Qendra Shėndetėsore Nr.10, Tiranė Blerje Pajisje Mjekesore 976,200 Shpallur Procedura
Spitali Psikiatrik Vlorė Spitali Psikiatrik Vlorė Blerje Medikamente 947,841 Shpallur Procedura
Poliklinika e Specialiteteve Nr.3 Tiranė Poliklinika e Specialiteteve Nr.3 Tiranė Mirembajtje Pajisje Laboratori te QSHSP.3 1,736,000 Shpallur Procedura
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Blerje kite reagente per testimin me metoden NAT(perfshire venien ne perdorim te aparatit sipas specifikimeve te DST 52,224,000 Shpallur Procedura
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.1 “Rikonstruksion i disa QSH- ve nė qarqet Tiranė dhe Durrės” 105,699,372 Njoftuar Fituesi DAJTI PARK 2007 & GLAVENICA 79,471,103.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.3 “Rikonstruksion i disa QSH- ve nė qarqet Shkodėr, Kukės, Lezhė, Dibėr ” 68,217,907 Njoftuar Fituesi NDREGJONI SHPK 55,769,968.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 15 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Glucose 4 gr -10 ml Ampule 204,050 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 14 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Ferrous sulphate 80 mg Tablete 5,760 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 13 Barna hormonale sistemike, hormonet seksuale Progesterone 25 mg - 1ml Ampule 25,920 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 12 Barna hormonale sistemike, hormonet seksuale Methylprednisolone 4mg Tablete 2,123 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 11 Barna dermatologjike Betamethasone 4 mg/ml Ampule 316 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 10 Barna dermatologjike Ketoconazole 20 mg/g - 30 gr Tubet 66,126 Shpallur Procedura


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.