Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
16 FUFARMA SHA 145 59,698,089 144 59,643,714 37,626,519

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Shtesė kontrate: B16 - Blerje barna gjaku dhe organet formuese tė gjakut, sistemi kardiovaskular, metabolizmi dhe trakti tretės pėr nevoja spitalore-ndarė nė Lote, gjithsej 3 Lote 32,319 Lidhur Kontrata +Shtesė FUFARMA SHA 26,932.50
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: Blerje barna B3-Metabolizmi dhe trakti tretės, Organet e Shqisave: Loti 7 - Insuline Izofane 100UI/ML Shiringe e p.pergatitur; Loti 9 - Insuline mikste 25/75 (Human) 100UI/ML Shiringe e p.pergatitur; Loti 11 - Insuline Glulisine 100UI/ML Shiringe e p.pergatitur 136,440 Lidhur Kontrata +Shtesė FUFARMA SHA 113,700.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Shtesė kontrate: Blerje Medikamente pėr nevojat Spitalore, Spitali Korēė e ndarė nė Lote ( B7-1 bar / 1 Lot); Loti 4 - Insuline Glargine 12,930 Lidhur Kontrata +Shtesė FUFARMA SHA 12,930.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Shtesė kontrate: Blerje Medikamente pėr nevojat Spitalore, Spitali Korēė e ndarė nė Lote (B 16-1 bar / 1 Lot); Loti 2 - Amiodaron, Loti 3 - Insuline humane neutrale 11,434 Lidhur Kontrata +Shtesė FUFARMA SHA 11,433.50
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė Kontrate: B9 - Blerje barna gjaku dhe organet formuese tė gjakut, sistemi kardiovaskular, metabolizmi dhe trakti tretės pėr nevoja spitalore. Loti 4 - Metabolizmi dhe trakti tretes, Insuline Glargine, 100UI/ML, Shiringe e p.pergatitur 129,300 Lidhur Kontrata +Shtesė FUFARMA SHA 107,750.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė Kontrate: Blerje barna B1-Anestezi Reanimacioni, Antiinfektiv tė pėrgjithshėm, Antituberkularė, Antiparazitarė, Dermatologjikė, Barna hormonale sistemike, hormonale seksuale, Lėndė kontrasti gastrointestinale, Sistemi muskulo-skeletik", e ndarė nė Lote 17,700 Lidhur Kontrata +Shtesė FUFARMA SHA 17,700.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė Kontrate: B16 - Blerje barna gjaku dhe organet formuese tė gjakut, sistemi kardiovaskular, metabolizmi dhe trakti tretės pėr nevoja spitalore. Loti 2 - Sistemi kardiovaskular Amiodaron 150 mg/3ml Ampule; Loti 3 - Metabolizmi dhe trakti tretės Insuline humane neutrale 100UI/ML Shiringe e p.pėrgatitur. 174,045 Lidhur Kontrata +Shtesė FUFARMA SHA 145,037.50
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Shtesė Kontrate: Blerje medikamente pėr Lotin 11 (Heparine me peshe molekulare te ulet); Lotin 4 (Insuline Glargine) dhe pėr Lotin 2 dhe 3 (Amiodaron dhe Insulinė humane neutral) 625,770 Lidhur Kontrata +Shtesė FUFARMA SHA 521,475.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 19 - Gjaku dhe organet formuese tė gjakut, Heparine me peshė molekulare tė ulėt 4000UI/5000 UI/ 5700UI, 6000 Shiringa tė p-pėrgatitura 2,395,380 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 2,388,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje medikamente mjekėsore pėr pLotėsimin e nevojave emergjente pėr periudhėn deri nė fund tė vitit 2016 5,297,457 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 1,677,962.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kuēovė Loti 2 - Sistemi kardiovaskular, Amiodaron, mg/3ml Ampulė 2,552 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 2,552.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 2 - Sistemi kardiovaskular Amiodaron mg/3ml Ampulė; Loti 3 - Metabolizmi dhe trakti tretės- Insuline humane neutrale 4,196 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 4,195.50
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Loti 2 - Sistemi kardiovaskular Amiodaron mg/3ml Ampulė 5,103 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 5,103.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Loti 3 - Metabolizmi dhe trakti tretės- Insuline humane neutrale 100UI/ML Shiringė e p-pėrgatitur 16,440 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 16,440.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Rajonal Durrės Loti 2 - Sistemi kardiovaskular Amiodaron mg/3ml Ampulė 45,268 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 45,268.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Rajonal Durrės Loti 3 - Metabolizmi dhe trakti tretės- Insuline humane neutrale 100UI/ML Shiringė e p-pėrgatitur 166,963 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 166,963.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Loti 2 - Sistemi kardiovaskular Amiodaron mg/3ml Ampulė; Loti 3 - Metabolizmi dhe trakti tretės- Insuline humane neutrale 19,465 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 19,465.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Rajonal Shkodėr Loti 2 - Sistemi kardiovaskular, Amiodaron, mg/3ml Ampulė 136,080 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 136,080.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Rajonal Shkodėr Loti 3 - Metabolizmi dhe trakti tretės- Insuline humane neutrale 100UI/ML Shiringė e p-pėrgatitur 26,304 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 26,304.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 4 - Metabolizmi dhe trakti tretės, Insuline Glargine 100UI/ML Shiringe e p-pergatitur 646,500 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 646,500.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mirditė Loti 2 - Sistemi kardiovaskular Amiodaron mg/3ml Ampulė 1,701 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 1,701.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mat Loti 3 - Metabolizmi dhe trakti tretės- Insuline humane neutrale 100UI/ML Shiringė e p-pėrgatitur 556 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 556.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Loti 4 Metabolizmi dhe trakti tretės, Insulinė Glaninė 100UI/ML Shiringe e p-pergatitur 51,720 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 51,720.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Loti 2 - Sistemi kardiovaskular Amiodaron mg/3ml Ampulė 1,701 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 1,701.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Loti 3 - Metabolizmi dhe trakti tretės- Insuline humane neutrale 100UI/ML Shiringė e p-pėrgatitur 54,800 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 54,800.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Loti 3 - Metabolizmi dhe trakti tretės- Insuline humane neutrale 100UI/ML Shiringė e p-pėrgatitur 5,480 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 5,480.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 4 Metabolizmi dhe trakti tretės, Insulinė Glaninė 100UI/ML Shiringe e p-pergatitur 64,650 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 64,650.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Loti 2 - Sistemi kardiovaskular Amiodaron mg/3ml Ampulė 1,276 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 1,275.75
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 2 - Sistemi kardiovaskular Amiodaron mg/3ml Ampulė; 35,773 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 29,767.50
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 3 - Metabolizmi dhe trakti tretės- Insuline humane neutrale 100UI/ML Shiringė e p-pėrgatitur 27,400 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 27,400.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.