Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
14 FUFARMA SHA 137 50,821,107 136 50,766,732 37,393,374

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė B3- Blerje barna anestezi reanimacion, antineoplastike dhe immunomodulatore - Loti 18 Fluorouracil 1,480,122 Njoftuar Fituesi FUFARMA SHA 420.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 14 Moxifloxacin 2,093,447 Njoftuar Fituesi FUFARMA SHA 687.50
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 16 Insulin Glargine 3,712,039 Njoftuar Fituesi FUFARMA SHA 1,050.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 17 Insulin Glulisine 1,063,227 Njoftuar Fituesi FUFARMA SHA 616.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Loti 24. Insulin human (neutral) 70,200 Njoftuar Fituesi FUFARMA SHA
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 8 Metabolizmi dhe trakti tretes Insulin human (neutral) 100UI/ML Shiringe e para pergatitur/cartrige 541 Njoftuar Fituesi FUFARMA SHA
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 103 Amiodarone 150 mg/3ml Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 11,240.40
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 46 Metabolizmi dhe trakti tretes Insulin Glargine 100UI/ML Shiringe e para pergatitur. Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 57,815.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Furnizimi me Medikamente Loti 6. 199,070 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 197,335.28
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje medikamente nė SUT pėr mbylljen e vitit 2017. Loti 17 - Insulin Glargine 17,505 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 17,505.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje medikamente nė SUT pėr mbylljen e vitit 2017. Loti 18 - Insulin human (neutral) 13,410 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 13,410.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje medikamente nė SUT pėr nevoja emergjente 25,763 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 25,762.50
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Blerje barna pėr nevoja spitalore ndarė nė Lote, gjithsej 47 Lote, pėr nevoja tė Spitalit Kukės. Loti 27 - Insulin Glargine 100UI/ML Shiringe e para pergatitur 11,678 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 11,670.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Blerje barna pėr nevoja spitalore ndarė nė Lote, gjithsej 47 Lote, pėr nevoja tė Spitalit Kukės. Loti 28 - Insulin human (neutral) 100UI/ML Shiringe e para pergatitur/cartrige 2,682 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 2,682.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Blerje barna pėr nevoja spitalore ndarė nė Lote, gjithsej 47 Lote, pėr nevoja tė Spitalit Kukės. Loti 38 - Amiodarone hydrochloride 150 mg/3ml Flakon/ Ampule 8,351 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 8,350.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna ndarė nė Lote. Loti 56 - Sistemi kardiovaskular Amiodarone 150 mg/3ml Flakon/ Ampule 222,667 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 222,666.67
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje Medikamente Mjekėsore pėr nevoja emergjente e ndare nė Lote 5,840,614 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 4,731,482.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje medikamente e ndarė me Lote pėr nevojat spitalore, Spitali Korēė - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 1 - Enoxaparine sodium 4000UI Shiringe e parapergatitur 205,389 Njoftuar Fituesi FUFARMA SHA 192,250.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna B2 - Dermatologjike, hormonale sistemike, hormonet seksuale, gjaku dhe organet formuese tė gjakut, lėndė kontrasti gastrointestinal, metabolizmi dhe trakti tretės, e ndarė nė Lote. Loti 12 - Insulin Glulisine 413,105 Rishpallje me Njoftim Fituesi FUFARMA SHA 413,100.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 Lote. Loti 14 - Insulin Glargine 100UI/ML 23,340 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 23,340.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 Lote. Loti 15 - Insulin human (neutral) 100UI/ML 18,774 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 18,774.01
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 Lote. Loti 15 - Insulin human (neutral) 100UI/ML 22,529 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 22,529.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Blerje Medikamente ndarė nė 57 Lote, deleguar nga MSH - financuar nga fondet e FSDKSH-sė. Loti 22 - Insulin Glulisine, 100UI/ML, Shiringe e para pergatitur 13,770 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 13,770.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Blerje Medikamente ndarė nė 57 Lote, deleguar nga MSH - financuar nga fondet e FSDKSH-sė. Loti 24 - Insulin Human (25/75), 100UI/ML, Shiringe e para pergatitur 38,602 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 38,598.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Psikiatrik Elbasan B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 Lote. Loti 15 - Insulin human (neutral) 100UI/ML 6,437 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 6,437.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar i Traumės B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 Lote. Loti 14 - Insulin Glargine 100UI/ML; Loti 15 - Insulin human (neutral) 38,961 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 38,961.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna B2 - Dermatologjike, hormonale sistemike, hormonet seksuale, gjaku dhe organet formuese tė gjakut, lėndė kontrasti gastrointestinal, metabolizmi dhe trakti tretės, e ndarė nė Lote. Loti 33 - Insulin isophane 110,291 Njoftuar Fituesi FUFARMA SHA 110,280.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna B2 - Dermatologjike, hormonale sistemike, hormonet seksuale, gjaku dhe organet formuese tė gjakut, lėndė kontrasti gastrointestinal, metabolizmi dhe trakti tretės, e ndarė nė Lote. Loti 34 - Insulin Human (25/75) 248,155 Njoftuar Fituesi FUFARMA SHA 248,130.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Rajonal Vlorė B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 Lote. Loti 14 - Insulin Glargine 100UI/ML; Loti 15 - Insulin human (neutral) 100UI/ML 94,464 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 94,464.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Rajonal Vlorė B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 Lote. Loti 15 - Insulin human (neutral) 100UI/ML 468,480 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 468,480.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.