Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
30 EDNA - FARMA SHPK 307 169,614,185 307 169,614,185 148,550,623

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje sodium chloride (0-9% - 500 ml), pėr nevoja spitalore 3,761,470 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 3,372,160.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Skrapar Blerje barna (B3)- Loti 6 - Sodium lactate, Sodium Chloride, Potassium Chloride, CaCl x 2H20 (500 ml, Flakon) 154,500 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 154,500.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mat Blerje barna (B7)- Loti 18 - Aminophylline, 250 mg/10 ml, ampule 21,164 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 21,112.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje barna (B1)- Loti 20, 34, 35 114,610 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 114,610.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje barna (B7)- Loti 18 - Aminophylline, 250 mg/10 ml, ampule 62,754 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 62,753.60
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Blerje barna (B1)- Loti 35 - Sodium bikarbonate, 0-84 gr -10 ml, ampule 1,030,000 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 1,030,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Blerje barna (B3)- Loti 6 - Sodium lactate, Sodium Chloride, Potassium Chloride, CaCl x 2H20 (500 ml, Flakon) 243,080 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 243,080.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pukė Blerje barna (B1): LOTI 10 - CIPROFLOXACINE B1 675,000 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 675,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Blerje barna - B3- Loti 6 - Sodium lactate, Sodium Chloride, Potassium Chloride, CaCl x 2H20 (500 ml, Flakon) 206,360 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 206,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Blerje barna (B7)- Loti 18 - Aminophylline, 250 mg/10 ml, ampule 29,192 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 29,120.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Blerje barna (B1)- Loti 35 - Sodium bikarbonate, 0-84 gr -10 ml, ampule 103,180 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 103,000.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Blerje barna (B1)- LOTI 35 - SODIUM BIKARBONATE B3 424,875 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 424,875.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Blerje barna B3, Loti 6 - Sodium lactate, Sodium Chloride, Potassium Chloride, CaCl x 2H20 (500 ml, Flakon) 350,200 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 350,200.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Tropojė Blerje barna (B1)- Loti 35 - Sodium bikarbonate, 0-84 gr -10 ml, ampule 10,300 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 10,300.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Tropojė Blerje barna - B7- Loti 18 - Aminophylline, 250 mg/10 ml, ampule 21,840 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 21,840.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Has Blerje barna - B7- Loti 18 - Aminophylline, 250 mg/10 ml, ampule 1,825 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 1,516.67
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar i Traumės Blerje barna (B1)- Loti 35 - Sodium bikarbonate, 0-84 gr -10 ml, ampule 128,750 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 128,750.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar i Traumės Blerje materiale mjekėsore (B3)- Loti 6 - Sodium lactate, Sodium Chloride, Potassium Chloride, CaCl x 2H20 (500 ml, Flakon) 1,339,000 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 1,339,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna - B7- Loti 18 - Aminophylline, 250 mg/10 ml, ampule 251,160 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 251,160.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje medikamente mjekėsore - B1- Loti 20 - Sodium Chloride, 0-9% - 250 ml, Flakon 170,976 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 164,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje medikamente mjekėsore - B1- Loti 21 - Sodium lactate dhe Sodium Chloride dhe Potassium Chloride dhe CaCl x 2H20, 500 ml, Flakon 206,350 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 202,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje medikamente mjekėsore - B1- Loti 47 - Paracetamol, 1gr, Ampule 180,209 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 179,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje medikamente- Loti 8 - Metronidazole; Loti 12 - Glucose; Loti 15 - Sodium bikarbonate; Loti 16 - Sodium Chloride; Loti 17 - Sodium Chloride; Loti 19 - Sodium lactate dhe Sodium Chloride dhe Potassium Chloride dhe CaCl x 2H20; Loti 22 - Omeprazol; Loti 38 - Paracetamol; Loti 43 - Sodium Chloride 1,141,080 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 1,141,076.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kolonjė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kolonjė Shtesė kontrate: "Blerje medikamente pėr nevojat spitalore, Spitali Ersekė", e ndarė me lote 17,620 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 17,620.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pukė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pukė Shtesė kontrate: "Blerje medikamente" 3,480 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 3,480.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna (266 lote)- Loti 23 - Anti-infektive tė pėrgjithshėm, Metronidazole 500 mg-100 ml Flakon 3,771,750 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 3,771,750.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna (266 lote)- Loti 121 - Gjaku dhe organet formuese tė gjakut, Sodium bikarbonate 0-84 gr -10 ml Ampule 2,523,500 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 2,523,500.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna (266 lote)- Loti 123 - Gjaku dhe organet formuese tė gjakut, Sodium Chloride 0,9%-1000ml Flakon 1,268,000 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 1,268,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna (266 lote)- Loti 125 - Gjaku dhe organet formuese tė gjakut, Sodium lactate dhe Sodium Chloride dhe Potassium Chloride dhe CaCl x 2H20 500 ml Flakon 710,700 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 710,700.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna (266 lote)- Loti 250 - Sistemi nervor, Paracetamol 1gr Ampule 690,940 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 690,940.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.