Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Autoritet Prokurues Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
Spitali Universitar i Traumės 69 783 1,768,035,446 583 1,344,292,688 933,549,116

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 32 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Human plasma proteins (thereof Immunoglobulin at least 95%) + Immunoglobulin M (IgM) + Immunoglobulin A (IgA) + ImmunoglobulinG (IgG) (50 mg + 6mg + 6 mg + 38 mg)/1 m50ml Flakon/Ampule Lidhur Kontrata LEKLI SHPK 2,323,231.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 46 Metabolizmi dhe trakti tretes Insulin Glargine 100UI/ML Shiringe e para pergatitur. Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 57,815.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 1 Amikacine 500 mg Flakon/Ampule Lidhur Kontrata INCOMED SHPK 539,500.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 3 Cefazoline 1 gram Flakon/Ampule Lidhur Kontrata INCOMED SHPK 2,500,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 7 Ceftriaxone 1 gram Flakon/Ampule Lidhur Kontrata INCOMED SHPK 456,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 25 Dexamethasone 4 mg/1 ml Flakon/Ampule Lidhur Kontrata INCOMED SHPK 94,500.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 41 Lende kontrasti per CT 351-400 mg/ ml 100ml Flakon/Ampule Lidhur Kontrata INCOMED SHPK 1,050,600.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 42 Lende kontrasti per CT Gadopentetic acid, Dimeglumine salt(corresp. To 78.63mg/ml Gadolinum) 10ml Flakon/Ampule Lidhur Kontrata INCOMED SHPK 500,500.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 52 Ranitidine 150 mg Tablete/Kapsule Lidhur Kontrata INCOMED SHPK 10,200.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 62 Furosemide 20 mg/2 ml Flakon/Ampule Lidhur Kontrata INCOMED SHPK 65,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 69 Diclofenac 75 mg/3ml Flakon/Ampule Lidhur Kontrata INCOMED SHPK 230,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 76 Midazolam 15 mg/3 ml Flakon/Ampule Lidhur Kontrata INCOMED SHPK 181,500.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 83 Sevoflurane 250 ml Flakon/Ampule Lidhur Kontrata INCOMED SHPK 6,296,400.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 21 Anti-infektive tė pėrgjithshėm Vancomycin 1 gram Flakon/Ampule Lidhur Kontrata Albanian New Farm SHPK 926,250.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 8 Anti-infektive tė pėrgjithshėm Cefuroxim 1500 mg Flakon/Ampule Lidhur Kontrata FLORFARMA SHPK 71,700.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 11 Anti-infektive tė pėrgjithshėm Ciprofloxacine 200mg/100ml Flakon/Ampule Lidhur Kontrata FLORFARMA SHPK 647,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 16 Anti-infektive tė pėrgjithshėm Metronidazole 500 mg/100ml Flakon/Ampule Lidhur Kontrata FLORFARMA SHPK 916,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 18 Anti-infektive tė pėrgjithshėm Piperacillin +Tazobactam 4 gr + 500mg Flakon/Ampule Lidhur Kontrata FLORFARMA SHPK 322,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 50 Metabolizmi dhe trakti tretes Omeprazole 40 mg Flakon/Ampule Lidhur Kontrata FLORFARMA SHPK 53,200.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Mirėmbajtje Full Risk te pajisjes Mjeksore - Scanner Asteion Dual Slice TOSHIBA, Marrėveshje Kuadėr me njė Operator Ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara, pėr njė pėriudhė 12 mujore nga nėnshkrimi i kontratės 4,219,520 Lidhur Kontrata BNT Electronics SHPK 4,219,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 80 Sistemi nervor Paracetamol 1gr Flakon/Ampule Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK 967,020.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės MATERIALE MJEKIMI TE PERGJITHSHME MM1 5,733,935 Lidhur Kontrata OES Distrimed SHPK 5,728,935.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Materialemjekimikonsumabeldhekirurgjikale MM2 4,149,992 Lidhur Kontrata OES Distrimed SHPK 4,145,700.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Shėrbimin e Ruajtjes dhe Sigurisė me Roje Private nė SUT pėr nevoja emergjente 7,019,435 Njoftuar Fituesi Nazeri 2000 SHPK 7,019,435.40
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Shėrbimin e Ruajtjes dhe Sigurisė me Roje Private nė SUT pėr nevoja emergjente 7,019,435 Lidhur Kontrata Meni SHPK 7,019,435.40
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Mirėmbajtje e Objekteve Ndėrtimore pėr nevoja emergjente 816,517 Lidhur Kontrata DIMENSION CONSTRUCTION 816,517.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Shtesė kontrate: Kryerja e shėrbimit tė Pastrimit tė ambjenteve tė brėndėshme dhe pastrim sistemim gjelbėrimi i ambjenteve tė jashtme pėr Spitalin Universitar tė Traumės 10,244,066 Lidhur Kontrata +Shtesė Sori-al SHPK 10,230,430.42
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Shtesė kontrate: Kryerja e shėrbimit tė gatimit dhe shpėrndarjen e ushqimit pėr Spitalin Universitar tė Traumės 14,463,000 Lidhur Kontrata +Shtesė Sori-al SHPK 14,456,091.50
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Shtesė kontrate: Kryerjen e shėrbimit tė Sigurisė me roje private nė SUT 2,688,363 Lidhur Kontrata +Shtesė Internacional Security Albania SHPK 2,688,363.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Shtesė kontrate: Kryerjen e shėrbimit tė Sigurise me roje private ne SUT 2,688,363 Lidhur Kontrata +Shtesė Internacional Security Albania SHPK 2,688,363.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.