Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Autoritet Prokurues Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
Spitali Universitar i Traumės 64 743 1,632,578,669 552 1,231,626,610 904,640,090

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje Materiale Respiratori dhe Monitori pėr Reanimacionin nė SUT pėr njė periudhė 12 mujore 117,607 Lidhur Kontrata Montal SHPK 101,300.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje Materiale Respiratori dhe Monitori pėr Reanimacionin nė SUT pėr njė periudhė 12 mujore 117,607 Lidhur Kontrata Montal SHPK 101,300.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje Materiale Respiratori dhe Monitori pėr Reanimacionin nė SUT pėr njė periudhė 12 mujore 117,607 Njoftuar Fituesi Montal SHPK 101,300.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Trajtimin e mbetjeve spitalore pėr SUT Marrėveshje Kuadėr me nje Operator Ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara, pėr njė pėriudhė 12 mujore nga nėnshkrimi i Marreveshjes Kuader 463 Lidhur Kontrata ECO RICIKLIM
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Kryerja e shėrbimit tė Pastrimit tė ambjenteve tė brėndėshme dhe pastrim i ambjenteve tė jashtme pėr Spitalin Universitar tė Traumės. 4,888,557 Lidhur Kontrata Sori-al SHPK 4,885,092.05
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Kryerja e shėrbimit tė gatimit dhe shpėrndarjen e ushqimit ne SUT. 7,231,500 Lidhur Kontrata Sori-al SHPK 7,228,889.17
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Kryerja e shėrbimit tė Pastrimit tė ambjenteve tė brėndėshme dhe pastrim sistemim gjelbėrimi i ambjenteve tė jashtme pėr Spitalin Universitar tė Traumės. 5,110,856 Lidhur Kontrata Sori-al SHPK 5,106,908.57
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 2 Anti-infektive tė pėrgjithshėm Human Antitetanus Immunoglobulin 250 IU/1ml Shiringe e para pergatitur Lidhur Kontrata MEDICAMENTA SHPK 7,426,250.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 2 Anti-infektive tė pėrgjithshėm Human Antitetanus Immunoglobulin 250 IU/1ml Shiringe e para pergatitur 9,143,963 Lidhur Kontrata MEDICAMENTA SHPK 9,140,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 2 Anti-infektive tė pėrgjithshėm Human Antitetanus Immunoglobulin 250 IU/1ml Shiringe e para pergatitur 9,143,963 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 9,140,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje Materiale mjekimi per Kirurgjine Vaskulare nė SUT pėr njė periudhė 12 mujore 4,355,887 Anuluar Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Trajtimin e mbetjeve spitalore pėr SUT Marrėveshje Kuadėr me nje Operator Ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara, pėr njė pėriudhė 12 mujore nga nėnshkrimi i Marreveshjes Kuader 463 Lidhur Kontrata ECO RICIKLIM
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Trajtimin e mbetjeve spitalore pėr SUT Marrėveshje Kuadėr me nje Operator Ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara, pėr njė pėriudhė 12 mujore nga nėnshkrimi i Marreveshjes Kuader 463 Njoftuar Fituesi ECO RICIKLIM
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti I - Kite dhe Reagente per Laboratorin Klinik-Biokimik dhe Bakterologjik 3,014,960 Lidhur Kontrata Genius SHPK 3,010,078.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti VI - Kite dhe Reagentė per aparatin Elektrolitmeter Easy Lyte PLUS 116,684 Lidhur Kontrata Biometric Albania SHPK 116,600.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti VII - PĖR KITET DHE MATERIALET E APARATIT TĖ ASTRUPIT 2,119,783 Lidhur Kontrata Biometric Albania SHPK 2,100,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti V - Kite dhe reagentė per Aparatin Autoanalizator Koagulometėr ACL Elite 147,026 Lidhur Kontrata Biometric Albania SHPK 147,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti IV - Kite dhe reagent per aparatin Urinometėr; 55,310 Lidhur Kontrata Biometric Albania SHPK 55,200.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti II - Kite dhe Reagentė pėr aparatin cell-counter Beckman 1,534,561 Lidhur Kontrata Montal SHPK 1,500,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti III - Kite dhe reagent pėr aparatin Autoanalizator Pentra C 400 2,282,466 Lidhur Kontrata Biometric Albania SHPK 2,282,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje Materiale mjekimi specifike Neurokirurgjie pėr SUT pėr njė periudhė 12 mujore 3,220,899 Anuluar Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 8 Sistemi muskolo-skeletik Dantrolene 20mg Flakon/ Ampule 8,783 Anuluar Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 4 Lende kontrasti per traumen Amidotrizoic acid, Meglumine salt +Sodium amidotrizoate (0.1g + 0.66g)/1ml - 20 ml Flakon/ Ampule 195 Anuluar Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 3 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Phytomenadion (Vitamin K) 10mg/1ml Flakon/ Ampule 46 Anuluar Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 5 Sistemi kardiovaskular Isoprenaline 0.2 mg - 1 ml Flakon/ Ampule 105 Anuluar Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 6 Sistemi kardiovaskular Nitroglycerine 0.3 mg Tablete/ Kapsule 6 Anuluar Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 7 Sistemi kardiovaskular Verapamil 5mg/2ml Flakon/ Ampule 45 Anuluar Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 1 Anti-infektive tė pėrgjithshėm Gentamicin sulphate 20 mg/2 ml Flakon/ Ampule 16 Anuluar Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė me Roje Private nė SUT (Marrevėshje Kuadėr - me nje operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 12 muaj nga data e nėnshkrimit tė kontratės). 24,929,175 Njoftuar Fituesi TONI-SECURITY SHPK 23,683,098.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Shėrbimi Mirėmbajtjes sė Objekteve Ndėrtimore nė SUT, Marrėveshje Kuadėr me njė Operator Ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara, pėr njė pėriudhė 12 mujore nga nėnshkrimi i kontratės 5,829,264 Njoftuar Fituesi Meni SHPK 5,453,586.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.